Rozcięcie ścięgien i nerwu w dłoni

Witam uległem wypadkowi rozcięcia ścięgien i nerwu w lewej dłoni ponad 2 tygodnie temu, połapali wszystko aczkolwiek odczuwam czucie w palcu wskazującym tylko do połowy, czy to już na stałe ? Szynę na ręce mam mieć przez 6 miesięcy, jak długo trwa rehabilitacja dłoni po ściągnięciu szyny do pełnej sprawności. I ostatnie pytanie czy alkohol można spożywać gdy nie biorę antybiotyku ? Czy ma to wpływ na ścięgna ?? Pozdrawiam

Szanowny Panie,
Domyślam się iż miał Pan uraz ręki lewej od strony dłoniowej z uszkodzeniem nerwu pośrodkowego i któregoś ze ścięgien zginaczy. Parestezje czyli mrowienia i zaburzenia czucia mogą utrzymywać się bardzo długo. Czas regeneracji nerwu to nawet 2lata. Musi Pan spokojnie czekać, stosować się do zaleceń i zrobić kontrolne EMG za 6 miesięcy. Co do alkoholu - proponuję odstawić do czasu pełnego wygojenia ścięgien z uwagi na niekontrolowane zachowania po spożyciu i ryzyko wtórnego urazu.