Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozcięcie ścięgien i nerwu w dłoni

Witam uległem wypadkowi rozcięcia ścięgien i nerwu w lewej dłoni ponad 2 tygodnie temu, połapali wszystko aczkolwiek odczuwam czucie w palcu wskazującym tylko do połowy, czy to już na stałe ? Szynę na ręce mam mieć przez 6 miesięcy, jak długo trwa rehabilitacja dłoni po ściągnięciu szyny do pełnej sprawności. I ostatnie pytanie czy alkohol można spożywać gdy nie biorę antybiotyku ? Czy ma to wpływ na ścięgna ?? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie,
Domyślam się iż miał Pan uraz ręki lewej od strony dłoniowej z uszkodzeniem nerwu pośrodkowego i któregoś ze ścięgien zginaczy. Parestezje czyli mrowienia i zaburzenia czucia mogą utrzymywać się bardzo długo. Czas regeneracji nerwu to nawet 2lata. Musi Pan spokojnie czekać, stosować się do zaleceń i zrobić kontrolne EMG za 6 miesięcy. Co do alkoholu - proponuję odstawić do czasu pełnego wygojenia ścięgien z uwagi na niekontrolowane zachowania po spożyciu i ryzyko wtórnego urazu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy