Brak czucia w okolicach blizny 1,5 roku po rozcięciu nożem opuszka palca

Półtora roku temu rozcięłam sobie nożem opuszek środkowego palca ręki. Rany nie miałam zszywanej, nie miała więcej niż 2 cm szerokości i ok 0.5 cm głębokości, jednak doszło do uszkodzenia nerwu. Od tamtej pory w okolicach blizny nie mam czucia, a przy uderzeniu bądź naciśnięciu dalej pojawia się ból. Od dziecka gram na gitarze ale niestety od tamtego czasu nie byłam w stanie grać dłużej niż 3, 4 minuty - czy nerw z czasem się zregeneruje, czy już zawsze będę musiała znosić ten ból przy grze?

Obawiam się, że po tak długim czasie nie można oczekiwać na zrost nerwu i przywrócenie czucia. Z reguły trwa to kilka miesięcy pod warunkiem, ze końce przeciętego nerwu mają styczność ze sobą. U Pani prawdopodobnie taki zrost nie nastąpił.