Sprawność palca po rozcięciu

Witam Wczoraj otwierałem butelke z winem o drzewo i niestety wybuchyła mi w rękach.Mój palec serdeczny u prawej ręki, konkretniej jego górna część opuszek została rozcięta i mocno krwawiła.Znalazłem się szybko w szpitalu gdzieś po 20 minutach.Doktor dał mi znieczulenie oraz zastrzyk przeciwko tężcowi oraz zaszyli mi palec dwoma szwami.Do kontroli i zmiany opatrunku mam iść jutro.Co kiedy palec będzie sprawny oraz czy będę miał takie same czucie jak kiedyś? mam 18 lat. pozdrawiam

Gojenie czystej rany trwa około tygodnia. Ruchomość powinna już teraz być zachowana, jeżeli uszkodzona była tylko skóra. Powrót czucia to kilka miesięcy. Czasem zdarza się, że czucie nie wraca. Uszkodził Pan sobie nerwy czuciowe.

Nie znam rozmiarów uszkodzenia ani sposobu zaopatrzenia chirurgicznego - nie mogę więc odpowiedzieć autorytatywnie!!! Na ogół należy się spodziewać , że duża część czucia powróci , a do braku reszty się Pan przystosuje!!! zż