Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdrętwienie i ból przy dotykaniu po rozcięciu palca u ręki

Witam, Tydzień temu w pracy miałem wypadek, a mianowicie rozciąłem sobie wskazujący palec lewej ręki. Rozcięcie dosyć mocne i głębokie w miejscu uginania się palca od wewnętrznej strony, praktycznie na całej linni. Mocne krwawienie udało się zatamować, odkaziłem wodą utlenioną no i robiłem kompresy. Tydzień po zdarzeniu rana goi się lecz odczuwam na większej powierzchni palca od środka brak czucia tak jakby zdrętwienie i ból przy dotykaniu. Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

Dzień dobry,

Niestety najprawdopodobniej uszkodził Pan sobie drobne nerwy zaopatrujące ten obszar. Proszę udać się do lekarza na wizytę, to oceni, czy jest to odwracalne, czy nie. Jeśli jest ból przy dotykaniu, to proszę nie odkładać wizyty, bo być może wdała się jeszcze infekcja.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy