Zdrętwienie i ból przy dotykaniu po rozcięciu palca u ręki

Witam, Tydzień temu w pracy miałem wypadek, a mianowicie rozciąłem sobie wskazujący palec lewej ręki. Rozcięcie dosyć mocne i głębokie w miejscu uginania się palca od wewnętrznej strony, praktycznie na całej linni. Mocne krwawienie udało się zatamować, odkaziłem wodą utlenioną no i robiłem kompresy. Tydzień po zdarzeniu rana goi się lecz odczuwam na większej powierzchni palca od środka brak czucia tak jakby zdrętwienie i ból przy dotykaniu. Czy to normalne?

Dzień dobry,

Niestety najprawdopodobniej uszkodził Pan sobie drobne nerwy zaopatrujące ten obszar. Proszę udać się do lekarza na wizytę, to oceni, czy jest to odwracalne, czy nie. Jeśli jest ból przy dotykaniu, to proszę nie odkładać wizyty, bo być może wdała się jeszcze infekcja.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz