Brak efektów podczas odchudzania

Witam. Po świętach jak większość ludzi przybrałam na wadze. Dlatego od początku stycznia zaczęłam inaczej się odżywiać więcej ruszać a efektów żadnych. Co robię nie tak?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania

Trzeba by było przeprowadzić dokładny wywiad żywieniowy,aby określić powód braku efektów. Ocena sposobu żywienia określi gdzie Pani robi błędy . Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Brak efektów podczas miesięcznego odchudzania

Witam.Ważę 117kg wzrost 157 jestem na diecie od miesiąca.A efektow brak.Jem,na śniadanie 1kromka ciemnego pieczywa z chudą wędliną,kawa z mlekiem. 2gie śn. bulka ciemna z chudym twarogiem i pomidorem. 3ci posiłek jakis owoc i wieczorem obiado-kolacja np.kalafior zapiekany z pomidorami lub 2 ziemniaki z kurczakiem duszonym i surówka. Ostatni osiłek jest koło 18tej. Co robię nie tak?! Nie jem słodyczy ,piję dużo wody mineralnej. Proszę o jakieś rady. Dziękuję...
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

brak efekty może wynikać bądź to z zaburzeń zdrowotnych np. niewłaściwej pracy tarczycy, zaburzeń wydzielania hormonów płciowych czy zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Jednocześnie ilość pokarmu, którą Pani przyjmuje jest zdecydowanie niewystarczająca dla Pani potrzeb i źle rozmieszczona . W efekcie Pani organizm niejako zastraszony głodem, jaki go spotyka nie ma ochoty "oddawać" nagromadzonych zapasów.
Warto byłoby zwiększyć liczbę posiłków do ok 5. Pierwszy z nich zjadać w ciągu godziny po przebudzeniu, koloejne co 3-4 godzin, ostatni na 2-3 godziny przed snem. W kwestii kompozycji; na śniadanie proponowałabym 2 kanapeczki o których Pani pisała +warzywa, drugie śniadanie może pozostać w dotychczasowej formie. Następnie obiad złożony z kaszy, ziemniaków bądź pełnoziarnistego makaronu z dodatkiem drobiu lub ryb i solidnej porcji warzyw, na podwieczorek nabiał np. jogurt, kefir pitny- ok 300 ml, do tego może być owoc i kolacja, np. płatki owsiane na mleku, czy 2 kanapeczki z jajem.

Jednocześnie polecam wykonanie badań i konsultację lekarską (TSH, glukoza na czczo, względnie obciążenie glukozą, hormony płciowe i morfologia).

Pozdrawiam, życząc powodzenia!

Justyna Siwiela

0

Witam!
Powinna Pani podzielić żywienie na 5 lub 6 posiłków, ale w małej ilości. Jemy często i mało. Ostatni posiłek jest u Pani najbardziej kaloryczny, proszę go przesunąć na wcześniejszą godzinę. Proszę zrobić badania TSH, T3, T4 - hormony tarczycy, a także cukier, cholesterol i hormony płciowe. Może Pani być również uczulona na gluten, który blokuje spadek wagi. Pozdrawiam.

0

Wszystko zależy czy choruje Pani na jakąkolwiek chorobę, czy przyjmuje Pani leki - jakie?
Efekty odchudzania zależą od kilku parametrów - oczywiście podstawą jest dieta, odpowiednia podaż płynów i systematyczność. Ważne by wykluczyć przyczyny chorobowe. W przeciwnym wypadku dieta nie jest w stanie sprostać naszym zamierzeniom.
Ostatni posiłek o 18,00 sprawdza się, gdy idziemy spać o 20,00. Jeśli chodzi Pani spać później - organizm ma bardzo długą przerwę. Jeśli dostarczamy zbyt małej ilości kalorii - nasz organizm uruchamia mechanizmy obronne i zaczyna gromadzić tkankę tłuszczową. A więc efekt jest odwrotny do zamierzonego.

0

Witam. Moje rady dla Pani. Spożywać posiki o wyznaczonych godzinach, co 3-4 godz,a ostatni posiłek 3-4 godz przed snem (może kolacja jest za wcześnie, chyba, że chodzi Pani spać około g.21-22?), Z opisu wychodzi, że ostatni posiłek jest najbardziej kaloryczny, proszę może w miarę możliwości oczywiście przerzucić go na porę obiadową, będzie więcej czasu na trawienie i w ten sposób nadmiar nie będzie magazynowany w postaci tkanki tluszczowej. Wydaje mi się również, że spożywa Pani za mało kcal, aby schudnać trzeba jeść, nie można dopuścić do sytuacji, że cały czas jesteśmy głodni i z utęsknieniem patrzymy na zagar kiedy będzie następny posiłek. Organizm wtedy magazynuje energię na wszelki wypadek pod postacią tkanki tłuszczowej i zwalnia przemiana materii. Moi pacjenci zawsze są zszokowani, że tyle jedzą, tak często i chudną. Ale są to prawidłowo zbilansowane posiłki, jest tam dużo surowych warzyw (zwiększają objętość na talerzu).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Brak efektów podczas odchudzania i ćwiczeń

Witam. Mam pytanie związane z wagą. Zaczęłam diete i ćwiczenia od 1 lipca 2013r. Od ponad miesiąca schudłam 3kg i niewiele więcej w cm. Moja dieta nie polega na ograniczeniu kcal ale na rozsądnym jedzeniu czyli 4 posiłki dziennie nie wielkie porcje, wszystkiego po trochu co 3h. ćwicze z Ewą Chodakowską 4-5 razy w tyg. i nie wiem co sie dzieje ze nie chudne ani w kg ani w cm. Mam 17 lat 158-160cm i waże 60kg.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu
Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań
71 poziom zaufania

Witam
Bardzo często zdarza się, że początkowo masa ciała maleje równomiernie, a następnie stabilizuje się i przez jakiś czas trudno zgubić nadmierne kilogramy. Nie należy zrażać się tym i zakładać, że nowy styl życia jest nieskuteczny. Przy regularnych ćwiczeniach i zbilansowanej diecie, tkanka tłuszczowa będzie ulegała redukcji. Warto jednak jako wyznacznik traktować wizualny aspekt, a niekoniecznie samą masę ciała- tkanka tłuszczowa ulega redukcji ale tkanka mięśniowa zwiększa swoją masę, co jest zjawiskiem pozytywnym. . W efekcie masa ciała może zmienić się nieznacznie, ale efekt będzie widoczny.

0

Witaj,
Twój organizm przyzwyczaił się już do aktywności fizycznej i diety (racjonalne żywienie) i dlatego zwolnił, to jest normalny objaw. Waga mogła stanąć gdyż budujesz mięśnie, a one ważą trochę więcej niż tkanka tłuszczowa.
Postaraj się przeliczyć ilość kalorii, którą spożywać. Powinna mieścić się w granicy 1500 -1800 kcal, nie mniej i nie więcej. Zapoznaj się proszę także z tym artykułem, zapewne zmienisz podejście do diety: http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke, http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Wprowadź zmiany do diety, ćwicz. Jeśli sytuacja nie zmieni się po 2 tygodniach spróbuj zrobić badania krwi w kierunku Hashimoto lub niedoczynności tarczycy. Te schorzenia utrudniają chudnięcie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty