Brak kolejnego okresu po stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Czy jesli uprawiałam seks z chlopakiem i miałam dwa tygodnie po okres, a teraz po dwóch miesiącach nie to oznacza, ze jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Drogą wirtualną nie da się niestety stwierdzić, co jest przyczyną zatrzymania się miesiączki. Jeżeli uprawiałaś seks z chłopakiem bez zabezpieczenia, istnieje możliwość, że jesteś w ciąży, nawet jeżeli po odbytym stosunku pojawiło się krwawienie. Jeżeli masz wątpliwości, czy jesteś w ciąży, wykonaj test ciążowy (najlepiej z porannego moczu), który możesz nabyć w każdej aptece. Bez względu na to, jaki będzie wynik testu ciążowego (ciąża/brak ciąży), radziłabym skonsultować się z lekarzem ginekologiem – brak miesiączki czy nieregularne miesiączki też są wskazaniem, by zbadał Cię ginekolog. Ponadto, podczas takiej wizyty możesz zapytać o najlepszą dla siebie metodę antykoncepcji.
Pozdrawiam!