Brak kości nosowej u płodu w 12 tygodniu ciąży
Witam,bylam na usg w 12tyg i 2dniu ciazy,lekarz nie umiał dostrzec kosci nosowej?czy to zle czy ona sie jeszcze pojawi,co robic dalej??

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Brak kości nosowej w 12 tygodniu ciąży oznacza zwiększone ryzyko zespołów genetycznych, co wymaga wykonania badań kontrolnych (najlepiej przez bardziej doświadczonego lekarza). W przypadku potwierdzenia diagnozy wskazane jest wykonanie badań dodatkowych (tj. biopsja kosmówki lub amniopunkcja).
O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.