Brak miesiączki a sprecyzowanie BHCG

Witam prosze o sprecyzowanie moich wynikow z beta hcg. Ostatnia miesiaczke mialam 27 pazdziernika moje cykle sa nieregularne w granicach 35-36 dni. Dzis tj 02 grudnia robilam beta hcg i moj wynik wynosi >1.20 czy to moze swiadczyc o wczesnej ciazy? Dodam ze w dalszym ciagu brak miesiaczki

Magdalena StusiĹska

hCG powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę. Można więc przyjąć, że każdy wynik poniżej 5 mIU/ml (5 IU/L) to wynik negatywny. Tymczasem rezultat powyżej 25 mIU/ml (25 IU/L) jednoznacznie oznacza ciążę. W Pani przypadku trudno interpretować wynik >1,20.