Wyniki bHCG po inseminacji

Witam, Inseminację miałam 12. dnia cyklu (Clostilbegyt, Pregnyl). Planowo miesiączkę powinnam dostać w dniu dzisiejszym, długość cyklu: 30 dni. - 17 dni po inseminacji (czyli 29 dnia cyklu) oznaczyłam beta hCG - wynik: 31.35. - 19 dni po inseminacji: 47.38 Co oznaczaja powysze wyniki beta hcg? Jaki powinien byc prawidlowy wzrost beta hcg? Czy na podstawie powyzszych mozna potwierdzic/wykluczyc ciaze? Dziekuje! - Bee

Witam, rezultat powyżej 25 mIU/ml (25 IU/L) jednoznacznie oznacza ciążę. Przy niejednoznacznym wyniku, należy powtórzyć badanie po kilku dniach, przy czym wzrost stężenia hCG ( jego podwojenie) sugeruje ciążę, pozdrawiam