Brak miesiączki, brązowe plamienie i mdłości – co mi dolega?

Dzień dobry!
Piszę z zapytaniem, ponieważ spóźnia mi się okres dwa dni. Robiłam już dwa testy i wyszły negatywne... Od wczoraj mam jakieś plamienie brązowe, niby okres. W ogóle nie wiem, co robić, bolą mnie sutki, brzuch, tak jakbym miała dostać okres i czasami mnie mdli.
Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!
Opóźnienie miesiączki o kilka dni nie jest objawem niepokojącym. Testy ciążowe wykonane w dniu spodziewanej miesiączki uważa się za wiarygodne, dlatego ciążę można wykluczyć.
Być może przyczyną wydłużenia Pani cyklu było wystąpienie któregokolwiek z czynników fizjologicznych, tj. przewlekłego stresu, zastosowanie drastycznej diety, zwiększenie wysiłku fizycznego, infekcja, zmiana klimatu na inne. Większość czynników może także spowodować krwawienie przedmiesiączkowe.
Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie przesądza o istnieniu patologii w obrębie dróg rodnych. Jeżeli podobne dolegliwości pojawią się w następnym cyklu wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam