Czy test ciążowy może się mylić?

Witam!
20 września miałam ostatnią miesiączkę (+ 5 dni na czas jej trwania), kolejna powinna się pojawić około 20 października, a nie mam do dziś, na przełomie 3,5 tyg. zrobiłam 5 testów, wszystkie wyszły negatywnie (ostatni test robiony dziś).
Byłam 8 października u ginekologa, gdzie przez badanie USG nie stwierdził ciąży. Dostałam tabletki na wywołanie miesiączki. Czy lekarz mógł nie wykryć ciąży i czy testy mogą się mylić? Czy na brak miesiączki mogą wpływać inne czynniki?
Proszę o odpowiedź i dziękuję!

ponad rok temu

Witaj,
Z podanych przez Ciebie informacji tj. negatywnych wyników kolejno wykonywanych testów i opinii specjalisty na podstawie wiarygodnego badania USG, wynika, że prawdopodobieństwo ciąży jest znikome.
Natomiast przyczyn opóźnienia miesiączki może być wiele. Zasadniczy wpływ na regularność cyklu mogą mieć nerwowe, stresujące sytuacje, stosowana drastyczna dieta, przyjmowane leki, zmiana klimatu czy choroba.
Pozdrawiam