Brak miesiączki od 7 miesięcy u 19-latki

Witam. Mam pytanie. Mam 19 la od 7 miesiecy nie mam okresu. Wczesniej tez nie mialam regularnie ale zawsze sie pojawial .Teraz nie mam juz tyle czasu. Ciąża jest wykluczona ponieważ jeszcze nigdy nie współżyłam,co to moze byc?

Aleksander Ropielewski

Może to wynikać z admiernego uprawiania sportu/ciężkiego wysiłu fizycznego/niskiej masy ciała, jak też zaburzeń hormonalnych - przyjmuje się że pierwsze 2-3 lata od pierwszej miesiączki nieregularny okres nie wymaga leczenia. Proszę skontaktować isę z ginekologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką lub ew. leczeniem.