Brak miesiączki u 19-latki

Witam Serdecznie Mam 19 lat i jeszcze nigdy nie miałam okresu, niedługo wybieram się do ginekologa aby sprawdzić przyczynę i zacząć się leczyć (prawdopodobnie mam problem z hormonami). Tydzień temu uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Czy jest taka możliwość, aby bez występowania miesiączki zajść w ciążę? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią pierwotny brak miesiączki teoretycznie nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę. Jeśli zatem nie chce Pani zajść w ciążę, koniecznie proszę pamiętać o zastosowaniu skutecznych metod antykoncepcyjnych. Koniecznie proszę także skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zdiagnozuje pierwotny brak miesiączki. Proszę nie bagatelizować problemu i nie zwlekać z wizytą u specjalisty ginekologa.