Czy w przypadku zaniknięcia miesiączki zajście w ciążę jest możliwe?

witam! mam25 lat. od ok.4 miesiecy nie miesiaczkuje z powodu zlego trybu zycia,jaki prowadzilam to jest wysilek fizyczny plus nie zdrowa dieta. Czy w przypadku zanikniecia miesiaczki mozliwe jest zajscie w ciaze??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak miesiączki nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę! Po pierwsze proszę jednak skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu ustalenia wiarygodnej przyczyny braku miesiączki. Po drugie, jeśli nie chce Pani zajść w ciążę, proszę pamiętać o skutecznych metodach antykoncepcji.