Spóźnianie się miesiączki trzeci miesiąc

Witam. Niedługo skończę 18 lat a spóźnia mi się miesiączka już z 3 miesiąc. Nie współżyję. Boję się iść do lekarza nie wiem co z tym zrobić i czym może być to spowodowane. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, anemii, patologii narządów płciowych jak i wielu innych nieprawidłowości. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się do specjalisty ginekologa. Naprawdę nie ma się czego wstydzić.