Opóźnienie miesiączki po leczeniu infekcji grzybiczej

Witam, Od 5 dni spóźnia mi się miesiączka. Każdy stosunek z partnerem odbywał się z zabezpieczeniem prezerwatywą (nie zsunęła się ani nie pękła). Leczyłam się na infekcję grzybiczą, nadal mam biało-żółtą, serowatą wydzielinę. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Dodam, że podczas badania pani ginekolog ją wykluczyła. Co może być przyczyną opóźnienia okresu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży rzeczywiście jest niewielkie. Opóźnienie miesiączki może być natomiast konsekwencją infekcji, leków przeciwgrzybiczych jak i wielu innych przyczyn (np. zaburzeń hormonalnych, anemii, schorzeń tarczycy, itd.). Póki co proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli serowata wydzielina będzie się utrzymywać, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.