9-dniowe opóźnienie miesiączki

Witam. Jestem mamą dwóch chłopców, młodszy ma rok i nadal karmię go piersią. Częstotliwość karmienia jest znacznie mniejsza niż kiedyś w sumie ok. 4 razy na dobę. Mój problem polega na tym że miesiączka spóźnia mi się już 9 dni. (nigdy aż tak długo mi się miesiączka nie spóźniała, najdłużej tydzień) Robiłam test ciążowy, który pokazał że nie jestem w ciąży. Nie wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji. Proszę o pomoc. Kinga

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może być wynikiem zmian hormonalnych związanych z karmieniem. Jeśli wykluczyła Pani ciążę, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w razie dalszego opóźniania się krwawienia miesięcznego proszę o kontakt z lekarzem ginekologiem celem wykonania badania i ustalenia postępowania. Pozdrawiam.