Brak okresu po stosunku z zsuniętą prezerwatywą i stosowaniu dużej ilości leków przeciwbólowych

Witam,mam problem, otóż przeszło 3 tygodnie temu kochałam się ze swoim facetem, z zabezpieczeniem (prezerwatywa) kiedy on skończył prezerwatywa była zsunięta i wisiała na jego członku. 29.08 powinnam dostać okres, do tej pory go nie mam. Miałam objawy typowe przed okresem jak co miesiąc jednak okresu brak. Przez ostatnie 1,5 tyg brałam tabletki przeciwbólowe w dużej ilości czy to może być wpływ na brak okresu? Robiłam dwa testy rano na czczo i wyszły negatywne (brak ciąży). Martwię się.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może być konsekwencją przyjmowania dużej ilości leków przeciwbólowych. Może być to także wynik zaburzeń hormonalnych, stresu, zmiany diety, itd. Póki co proszę cierpliwie poczekać na krwawienie.