Brak okresu a ryzyko ciąży po stosunku z zsuniętą prezerwatywą

Witam, 6 grudnia miałam ostatni dzień okresu, normalnie przerwa między ostatnim dniem okresu, a pierwszym następnego wynosi u mnie 28 dni, jednak do tej pory go nie dostałam. W między czasie współżyłam z narzeczonym kilka razy, z zabezpieczeniem, jednak raz prezerwatywa osunęła się z członka i została we mnie, jednak narzeczony nie skończył we mnie. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Okres spóźnia się już około 8 dni...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli Pani miesiączki były dotychczas regularne, teoretycznie jak najbardziej to ciąża może być przyczyną braku krwawienia. Przede wszystkim powinna Pani zatem wykonać test ciążowy, który potwierdzi lub wykluczy ciążę. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Gdyby nie wystąpiła w ciągu kilku następnych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. m