Nieregularne krwawienia a ryzyko ciąży

witam. ostatni okres mialam 14 listopada. mam regularne cykle 28 dni.tym razem okres spoznia mi sie juz 5 dzien.zamiast krwawienia wystepuje gesta biala czasami przezroczysta wydzielina.zabezpieczamy sie za pomoca prezerwatyw i nie przypominam sobie zeby bylo cos nie tak (pekniecia, osuniecie itp)wiec ciaze chyba mozna wykluczyc?nigdy nie zdarzylo mi sie opoznienie.wszystko bylo jak w zegarku i zaczynam wariowac.co moze byc przyczyna?dodam ze nie chcialabym kolejnej ciazy:( prosze o odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dotychczas miała Pani regularne cykle przede wszystkim warto byłoby jednak wykluczyć ciążę. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Gdyby nie wystąpiło w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.