W jakim czasie po zaprzestaniu antykoncepcjo można zajść w ciążę?

Witam, chcialabym sie zapytac w jakim okresie czasu od zaprzestania antykoncepcji mozna zajsc w ciaze? Bralam tabletki przez okolo 9-10 miesiecy. Teraz gdy zaczyna sie drugi miesiac od ich odstawienia nie wiem czy takowa ciaze mozna wykluczyc? Wlasnie pojawil sie " ten czas" gdy powinna pojawic mi sie miesiaczka. Jednak jak narazie wystepuje brak jakiegokolwiek plamienia. Czy jesli pojawila by sie ciaza to wystepuje jakies ryzyko w zwiazku z ubiegla antyloncepcja? Serdecznie pozdrawiam:) Ola

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma zalecanej przerwy po antykoncepcji, ważna jest tylko suplementacja kwasu foliowego. Ciąża jak najbardziej jest możliwa.
Pozdrawiam