Jak długo może trwać stabilizacja okresu po odstawieniu tabletek Vibin Mini?

Moje pytanie dotyczy tego, jak długo może trwać stabilizacja okresu po odstawieniu tabletek Vibin Mini przez półtora roku. Czy następny okres może nastąpić z opóźnieniem? U mnie brak go od 10 dni i staję się zaniepokojona. W międzyczasie kochaliśmy się z partnerem, jednak zawsze z zabezpieczeniem i nie doszło do żadnej niebezpiecznej czy niepokojącej sytuacji. Czy takie opóźnianie się okresu jest normalne po odstawieniu terapii hormonalnej i kiedy można spodziewać się kolejnego krwawienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej u wielu kobiet dochodzi do przejściowych zaburzeń miesiączkowania, których wynikiem może być opóźnienie miesiączki. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli się nie pojawi w ciągu najbliższych kilku dni, proszę udać się do specjalisty ginekologa.