Zaburzenia cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych dostalam okres z tygodniowym "opóźnieniem" w stosunku do tego z przyjmowanymi tabletkami. Teraz oczekuje drugiego okresu jednak a 26.06 miną dwa tygodnie opóźnienia. Robilam dwa testy - jeden w godzinach popołudniowych, drugi zgodnie z zaleceniem. Oba wyszły negatywnie. Czy wciąż powinnam czekać na dostanie miesiączki "bezstresowo"? Liczę na odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki najpewniej jest wynikiem przejściowych zaburzeń miesiączkowania, które mogą być konsekwencją odstawienia antykoncepcji. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać na krwawienie. Gdyby nie pojawiło się w trakcie kolejnych 7 dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

na tabletkach antykoncepcyjnych miesiączki są zazwyczaj regularnie, nawet jak kobieta jest chora. Pytanie czy zanim Pani przyjmowała tabletki tez był regularny cykl ???
Może ma Pani taka urodę , albo jest jakiś problem. Kobiety z zespołem policystycznych jajników , czy z zaburzeniami tarczycy , albo podwyższonym poziomem prolaktyny mogą mieć nieregularny cykl.
Proponuje udać się do swojego lekarza , na pewno zbada pania dokładnie i wszystko pani wytłumaczy wyczerpująco.
Pozdrawiam Chęciński Paweł