Spóźnianie się miesiączki, żyły na piersiach i swędzenie skóry

Witam!Prognozowana data mojego okresu była na 17.02 jednak nie pojawił się on do dziś. Dodam, że w nowy rok kochałam się z chłopakiem jednak skończył na zewnątrz, a ja w styczniu miałam normalnie okres,borykam się także ze swędzeniem na rekach, twarzy i udach na kilka dni przed okresem.Obawiam się czemu okresu nie ma piersi bolą mnie od dwóch tygodni i standardowo podbrzusze kuło mnie kilka razy w tym tygodniu oraz mam widoczne żyły na piersiach jak przed okresem,czemu się spóźnia.Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, anemii, ciąży i wielu innych schorzeń ogólnoustrojowych. Przede wszystkim sugeruję zatem wykluczyć ciążę. Jeśli wynik testu będzie negatywny a krwawienie nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.