Brak miesiączki i żyły na piersiach

Mam 38 lat i już 8 dzień spóźnia mi się okres. Robiłam dwa testy i wyszły negatywnie. Nadal odczuwam pobolewania brzucha jak na okres, ale nie mam. Pierwszy raz mi się tak stało, że się spóźnia. Ostatnia miesiączka była jak zawsze regularna, tylko kilka dni, ale następnie dłużej trwało brudzenie takie brązowe. Proszę doradzić, co mam robić. Dodam, że na piersiach mam takie żyły niebieskie, ale mnie nie bolą.

Witam serdecznie!
Jednorazowy brak krwawienia w przewidywanym terminie nie jest objawem niepokojącym. W pierwszej kolejności zawsze należy wykluczyć ciążę, tak też Pani zrobiła. W obecnej sytuacji należy poczekać jeszcze kilka dni z nadzieją, że krwawienie pojawi się samo. Jeśli się tak nie stanie, wskazana będzie wizyta u ginekologa, który zaordynuje preparat na wywołanie miesiączki. Brak miesiączki w przyszłym miesiącu będzie wskazaniem do przeprowadzenia pełnej diagnostyki, w tym hormonalnej. Najczęstszą bowiem przyczyną zaburzeń miesiączkowania są zaburzenia endokrynologiczne.
Pozdrawiam