Wzdęcia, brak miesiączki a negatywny test ciążowy

Witam, spóźnia mi sie okres 11 dni, robiłam juz test ciazowy i wyszedł ujemny, nie czuje sie wzdęta jak przy okresie zawsze i nie czuje ze gromadza mi sie wody, co mam zrobić ? Zaczynam sie denerwować ze tak długo nie dostaje okresu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test został wykonany prawidłowo to jego wynik można uznać za wiarygodny. Przyczyną braku krwawienia mogą być zaburzenia hormonalne, stres czy niewłaściwa dieta. Jeśli miesiączka nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.