Negatywny wynik testu ciążowego a brak miesiączki

Witam mam pytanie odnośnie negatywnego testu ciążowego a braku miesiączki. 11 maja doszło do niebezpiecznego stosunku(pękła prezerwatywa) 12 mają zarzylam tab.escapelle ok 13 h po stosunku. Miesiączkę powinna dostać 3 czerwca, jednak jej nie dostałam nadal.Robilam dziś test ciazowy i wynik był negatywny . Moje pytanie brzmi czy wynik testu mogę uznać za poprawny i wiarygodny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik testu ciążowego możemy uznać za wiarygodny, przy czym sugerowałabym jednak powtórzenie testu. Proszę jednak pamiętać, że opisany brak miesiączki może być konsekwencją zażytej tabletki Escapelle. Póki co nie ma powodów do niepokoju.