Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a brązowe plamienia, swędzenie skóry i żyły na piersiach u 18-latki z zespołem policystycznych jajników

Witam, mam 18 lat. Biorę tabletki anty(ovulastan) od 4 miesięcy. Miesiąc temu po okresie pojawiło się swędzenie skóry, a kilka dni przed następnym miesiączkowaniem brązowe plamienie. Okres niby przebiegł normalnie( gdy się kończył brązowe plamienie powróciło, jednak to normalne u mnie). Po okresie pojawiły się na piersiach żyły prowadzące do sutków. Mam schorzenie policystycznych jajników, uprawiam stosunek przerwany, bez zabezpieczenia. Czy te objawy mogą wskazywać na ciąże ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są dość niecharakterystyczne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by na ich podstawie stwierdzić czy jest Pani w ciąży. Jeśli jednak tabletki stosuje Pani regularnie to ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Gdyby miała Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę wykonać test ciążowy.