Co znaczą te żyły na piersiach?

Witam, od pewnego czasu mam bardzo wystające żyły na piersiach, ciągną się od szyji, poprzez obojczyki oraz dochodzą do piersi, chcę dodać że biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne dionelle, zmienione z elin. Mam bóle brzucha, moja miesiączka się zmieniła, normalnie trwała 3-6 dni, teraz mam dziwnie dzień czarno brązowego plamienia przechodzi na obwfite krwawienie poczym ustaje, co jest przyczyną? Co to jest?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pojawienie się żył na piersiach może świadczyć o wielu stanach. Po pierwsze, taki symptom może oznaczać, że w Pani organizmie znajduje się dużo wody. Najczęściej jest to jeden z objawów niedługo zbliżającej się miesiączki. W innym przypadku może to też świadczyć o ciąży.

Taki symptom pojawia się również przy różnych zaburzeniach hormonalnych, dlatego może to Pani skonsultować z ginekologiem.

Również sytuacja polegająca na występowaniu brązowych plamień powinna być obiektem obserwacji. Może oznaczać, że w drogach rodnych pojawił się stan zapalny. Takie plamienia występują także przy zaburzeniach hormonalnych lub podczas terapii antykoncepcyjnych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecamy wizytę u ginekologa.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym opisywanego przez Panią problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.