Czy jest możliwość, że to jest ciąża?

Witam. Ostatnia miesiączkę miałam 16 września. Od 5 października mam obfite brązowo czerwone uplawy, czasem dużo brązowego śluzu czasem czarno brązowy gęsty sluz. Najwięcej śluzu po oddaniu moczu. Wygląda jak miesiączka tylko mniej obfita. 25. 3 października doszło do zblizenia. Czy jest taka możliwość że to jest ciąża??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli zbliżenie, o którym Pani wspomina odbyło się bez zabezpieczenia, to ryzyko ciąży oczywiście istnieje. Aby mieć pewność, że nie doszło do zapłodnienia, proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.

Najbardziej wiarygodny będzie test ciążowy z krwi sprawdzający poziom beta-HCG, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać także test ciążowy z moczu dostępny w każdej aptece.

Upławy oraz brązowa wydzielina nie są typowymi objawami ciąży. To dosyć niepokojący symptom, który dobrze by było skonsultować z ginekologiem. Ciemny kolor wydzieliny może świadczyć o rozwijającej się infekcji, zaburzeniach hormonalnych, nadżerce szyjki macicy, mięśniakach czy polipach. Jedyną drogą, która umożliwi poznanie przyczyny tych plamień jest poddanie się badaniu ginekologicznemu, do czego zachęcamy.

Możliwe przyczyny brązowych plamień zostały opisane pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.