Antykoncepcja hormonalna oraz brązowe plamienia przed i po okresie a prawdopodobieństwo ciąży

Biorę tabletki antykoncepcyjne, ostatnio mój okres zaczynał się brązowymi plamieniami, ale normalnie w planowany dzień miesiączki, jednak teraz plamienie pojawiło się kilka dni przed okresem, po czym w dzień planowanego okresu pojawiła się krew, teraz okres się kończy i znowu mam brązowe plamienie. Obawiam się, zę mogę być w ciąży, czy obawy są słuszne ?( nie pominęłam tabletki )

Plamienia mogą być obserwowane w trakcie przyjmowania leków antykoncepcyjnych proponuję.
-konsultacja ginekologiczna
-badanie usg dopochwowe
-ewentualna zmiana preparatu