Plamienie w trakcie antykoncepcji hormonalnej

Witam! Moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne już trzeci miesiąc. Jednak dopiero tydzień temu zdecydowaliśmy się, że skończę w niej. Trochę się niepokoję, gdyż wczoraj wystąpiło u niej plamienie, które utrzymuje się do dzisiaj. Moje pytanie brzmi: czy w trakcie kuracji hormonalnej takie kończenie w kobiecie jest mimo wszystko bezpieczne?

Regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych daje pełne zabezpieczenie i nie ma potrzeby stosowania innych środków antykoncepcyjnych. Plamienie w trakcie przyjmowania tabletek może się pojawić.