Czy plamienia w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej trwają nieustannie?

Witam, w zeszłym tygodniu zaczęłam swoje pierwsze w życiu opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Okres zawsze dostawałam kilka godzin po wystąpieniu plamienia, więc, gdy zauważyłam plamienie o 14, zażyłam tabletkę o 18, lecz niestety krwawienie nastąpiło dopiero kolejnego dnia ok. godz. 11. Zwątpiłam, czytając później, że plamienie to może należeć jeszcze do poprzedniego cyklu. Czy w takim razie antykoncepcja działa? I chce zapytać też czy plamienia w trakcie brania tabletek występują zawsze?

Witam. W takim przypadku ochrona antykoncepcyjna jest jak najbardziej zachowana. Jeśli chodzi zaś o krwawienie w czasie przyjmowania tabletek to występuje ono w trakcie każdej 7-dniowej przerwy pomiędzy kolejnymi blistrami.