Czy te plamienia ustąpią?

Witam od 6 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne madinette chciałam przedłużyć czas brania tabletek o tydzień i podczas gdy wzięłam zażyłam druga tabletkę z drugiego blistra bez tej 7 mio dniowej przerwy zaczęły mi się plamienia i trwały drzez tydzień potem odstawilam te tabletki (trzeci dzień od odstawienia) i plamienia dalej trwają. Czy te plamienia ustąpi bo już trwają 11 dni

Plamienia wynikają najprawdopodobniej z braku przerwy między opakowaniami, proszę uzbroić się w cierpliwość. Proszę pamiętać, że jeśli odstawiła Pani tabletki niezgodnie z zaleceniem producenta, ochrona antykoncepcyjna nie jest zachowana.