Brak okresu i plamienia u 18-latki

Witam , mam 18 lat okres mam od 2 lat a teraz nagle juz mi się miesiąc spóżnia ,po czym myslałam ze juz mam po miesiącu bo wstałam rano i były może 3 kropki i tylko tyle potem ze szkoły wróciłam i tez było moze 3 kropki tak mało co ale na drugi dzień juz nić minęły juz 4 dni i nic .Czemu tak ? w ciąży nie jestem nie mam chłopaka ani się nie kochałam jeszcze z nikim

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki może mieć wiele przyczyn. Może być bowiem wynikiem zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, anemii, schorzeń ogólnoustrojowych oraz wielu innych. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.