Co może być przyczyną nieregularnie pojawiających się miesiączek?

Mam zaburzenia związane z pojawianiem się miesiączki są nie regularne, przychodzą roznie. Czasami nie pojawia się nawet pol roku, często jest tak ze krwawienie jest dwudniowe lub szeciodniowe, zdarza się tez ze w czasie miesiączki zamiast krwi jest ciemna wydzielina bardzo smierdzaca i kleista. Co może być przyczyną akuch zaburzeń

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieregularne miesiączki mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, anemii, innych schorzeń ogólnoustrojowych, itd. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.