Brak okresu od dwóch miesięcy u 21-latki

Mam 21 lat spoznia mi sie okres nie mialam prawie 2 miesiace w ciazy nie jestem bo jeszcze nie wapółzyłam co robic sama nie wiem jak wywolac okres czemu sie zatrzymal troche sie odchudzam ale nie przesadnie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak miesiączki jak najbardziej może być wynikiem odchudzania. Teoretycznie może być to jednak także wynik wielu innych przyczyn, w tym schorzeń narządu rodnego, zaburzeń hormonalnych, schorzeń tarczycy, anemii i wielu innych patologii. W celu wyjaśnienia przyczyny i postawienia konkretnej diagnozy sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.