Brak okresu od 5. miesięcy i strach przed wizytą u ginekologa

witam! Mam20 lat. Mam pytanie spoznia mi sie okres juz 5 misiecy od jakiegos czasu czesto mi sie tak zdarza bardzo sie boje isc do ginekologa, poniewaz boje sie ze powie mi ze mam jakiegos raka czy coś. :( prosze o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki może mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik zaburzeń funkcji tarczycy, PCOS, hiperprolaktynemii i innych zaburzeń hormonalnych ale także anemii, chorób układowych, diety, itd. Jest to natomiast bardzo mało prawdopodobne by był to wynik nowotworu. W celu postawienia konkretnej przyczyny proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.