Brak miesiączkowania od 8 miesięcy u 20-latki

WITAM! Mam 20 lat już 3 miesiace nie mam okresu przed tem nie mikalam 8 miesiecy i tak mi sie zdarze boje sie isc do lekarza bo boje sie co mi jest. Co najprawdopodobniej mi moze być bardzo mocno sie boje :(( pomozcie mi

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Proponuję na początek ( jeżeli jest taka możliwość ) wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku zdecydowanie konieczna będzie wizyta u ginekologa celem wykluczenia innych możliwych przyczyn zaburzeń cyklu miesiączkowego ( np zaburzenia hormonalne, torbiel na jajniku). Pozdrawiam