Nadmierne owłosienie i zaburzenia miesiączkowania

Witam serdecznie. Mam 31lat mezatka bez dzieci,z nie regularna miesiaczka z Policystyczne jajniki w wieku młodzienczym wyleczony torbiel. Od 4lat nie biore tabletek antykoncepcyjnych(Diane35)przyjmowałm 4lata bez przerwy na uregulowanie miesiaczki i przywrocenie stabilnosci Hirsutyzmu i problematyczna skore na całym ciele i twarzy. Dalej borykam sie z mało obfitymi miesiaczkami(4dni w tym 1 dzien tylko krwawienie). Prosze mi pomoc jak pozbyc sie włosow na twarzy i ciele ktore sa bardzo meskie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy zacząć od diagnostyki edokrynologicznej.
Należy dokładnie określić jakie są poziomy hormonów w trakcie całego cyklu miesiączkowego oraz poziom testosteronu. Na podstawie wyników profilu hormonalnego powinno zostać wdrożone odpowiednie leczenie farmakologiczne.
Kosmetyczne usunięcie owłosienia bez leczenia choroby podstawowej mija się z celem, gdyż po jakimś czasie problem powróci.
Wskazana konsultacja u lekarza ginekologa-endokrynologa.