Nadmierne owłosienie po stosowaniu Dexaven

Witam, mam problemy z rwą kulszową, lat 18. Miesiąc byłam w szpitalu, dostawałam dexaven 3 razy na dzień. Teraz zobaczyłam u siebie skutek uboczny. Owłosienie, zaczyna mi rosnąć broda i wąsy, ogólnie na całym ciele zaczynają rosnąć włosy. Nie biorę juz dexavenu, czy hormony sie jakoś 'uspokoją' po jakimś czasie.?

Witam Panią,

Przewlekłe stosowanie Dexavenu może w niektórych przypadkach prowadzić do rozwoju hirsutyzmu o którym Pani pisze, choć objaw ten teoretycznie może wynikać również z innych przyczyn. Proszę w miarę możliwości jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem, który zleci Pani stosowne badania, a po uzyskaniu ich wyników zaordynuje specjalistyczne leczenie mające na celu poprawę Pani wyglądu i samopoczucia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz