Na co może wskazywać ten brak miesiączki?

Witam . W dniu okesu bol jak na okres bez krwawienia . Dzis mija 14 dzien od spoznienia miesiaczki . Dwa miesiace temu mialam robione badania wszystkich hormonow . Teraz wydaje mi sie ze mialam jakby troche sluzu plodnego i dzis troche mnie piersi pobolewaja . Robila testy ciazowe wszystkie negatywne . Jedynie zazywalam 8 miesiecy wiesiolek i go wlasnie ostawilam . Czy jest jakas szansa ze sie prolaktyna tak dzwignela ze zatrzymala miesiaczke , pytam bo zawsze w poprzednich cyklach w powie mialam obrzmiale bolace piersi .Czy jest jakas szansa ze np testy nie wykazaly ciazy ale robilam drogie testy. Prosze o odp

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

testy ciążowe powinno się wykonywać około 10 dni po odbytym stosunku. Najczęściej nie powinny się one mylić, dlatego, jeżeli wykonała ich Pani kilka i wynik był negatywny, to najprawdopodobniej ciążę można wykluczyć.

Co do kwestii stosowania oleju z wiesiołka, to raczej nie powinien on wpływać na rozregulowanie cykli miesiączkowych. Ta roślina pomaga w zaburzeniach hormonalnych i mało prawdopodobne jest to, że spóźniający się okres mógł być spowodowany zakończeniem tej kuracji.

Jeżeli chodzi o inne powody opóźniającej się miesiączki, to zaliczamy do nich infekcje intymne, endometriozę, zaburzenia hormonalne lub zbliżającą się menopauzę.

Odnosząc się do prolaktyny, to ewentualne spóźnienia miesiączkowania mogą być spowodowane zahamowaniem produkowania tego hormonu.

Dla pewności zalecamy Pani wizytę u ginekologa. Odpowiedni specjalista będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanować dalsze postępowanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.