Małe i nieregularne piersi u 19-latki

Mam 19 lat.chodzi tu o moje piersi a dokładniej o to że ich prawie nie mam. Piewszą miesiączkę miałam w wieku 13 lat i jak na początku od tamtej pory zaczęły się zaokrąglać piersi tak do tej pory stoi w miejscu. Jedna pierś prawa jest prawie nikła i na sutku jest"krostka" która posiada białawą wydzielinę a mam ją od kilku lat. Piersi są różnej wielkości i wiszące. czy jakbym brała tabletki antykoncepcyjne to mogłyby one coś poradzić ze względu na zawierające hormony na ich wzrost?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze należy podkreślić, że niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny Pani piersi, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Małe piersi mogą być Pani cechą osobniczą jak i teoretycznie może być to wynik pewnych nieprawidłowości. Sugerowałabym zatem, by skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem lub endokrynologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz oceni prawidłowość budowy Pani piersi. Tym bardziej jest to konieczne, że opisuje Pani wyciek białej wydzieliny z piersi. A propos ostatniego pytania: Tabletki hormonalne nie powodują wzrostu piersi.