Brak miesiączki po walce z anoreksją

Witam.5 miesiecy temu wygralam z anoreksja,moja waga jest stala 57kg przy 170cm wzrostu,nie odchudzam sie i nawet o tym nie mysle nigdy juz tego nie zrobie.Moim problemem jest to ze mimo stalej wagi nie miesiaczkuje,w czasie anoreksji mialam zanik na 6 miesiecy,dostalam hormony na 3 miesiace i okres wrocil ale po odstawieniu znowu nic,czekam juz 2 miesiace,meczy mnie tez potworny tradzik nie wiem co robic.mam tez problemy jelitowe,moj brzuch po lewej stronie jest wiekszy nie wiem czemu.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim zaburzenia miesiączkowania powinny być kontrolowane i leczone przez ginekologa. Z reguły miesiączka powraca po ustabilizowaniu się masy ciała i odtworzeniu tkanki tłuszczowej, jednak nie można jednoznacznie określić, jak szybko to nastąpi. W diagnostyce ważne jest przede wszystkim określenie stopnia ew. zaburzeń hormonalnych.