Brak okresu, zaburzenia miesiączkowania przy anoreksji

Witam.2 lata temu zaczalam sie odchudzac.Z poczatku byla to racjonalna dieta,eliminowanie niezdrowych produktow,wiecej sportu.Z biegiem czasu wpadlam w sidla anoreksji.Moj koszmar trwa do dzisiaj.Doszlam do wagi 42 kg ale troche przytylam.Teraz mimo wagi 44 kg/170cm widze w lustrze grubasa.Widze grube nogi,ogromne uda i brzuch.Co drugi dzien pilnuje mnie mama wiec musze jesc a tak to sie glodze.Niewiem juz co mam robic.Nie mam tez okresu ale ja juz nie chce tyc..

Witam!
Zaburzenia miesiączkowania są związane z niejedzeniem. Powinna Pani zgłosić się na terapię. Tylko spotka ia ze specjalistą pomogą odzywkać poczucie własnej wartości i spojrzeć na siebie obiektywnie. Proszę jeść i proszę żyć. Życie jest najwspanialszym darem. Proszę dać sobie szansę, naprawdę warto.
Życzę powodzenia. J.Pluta

Witam, anoreksja jest poważna choroba wyniszczająca organizm i psychikę. Zanik cyklu menstruacyjnego jest jednym z jej znaków rozpoznawczych i sygnałów, ze organizm jest mocno wycieńczony. Gorąco zachęcam Pania do ratowania sie i rozpoczęcia psychoterapi. Pozdrawiam

Niezbędna jest współpraca z zespołem specjalistów: lekarz, psychoterapeuta,dietetyk. Proszę zadbać o współpracę z tymi specjalistami, a z pewnością wyjdzie pani z sideł anoreksji. Pozdrawiam