Objawy wczesnej anoreksji

Czy to moze byc anoreksja? Mam 170cm wzrostu i waze 58kg, jestem obrzydliwie gruba, nienawidze siebie. Moja wymarzona waga jest 40kg, jem malo czasami wcale, nie przekraczam 500kcal, jesli zjem nawet cos drobnego czuje wielkie wyrzuty sumienia. Duzo cwicze. Zaczely wypadac mi wlosy, wszyscy mi mowia ze jestem bardzo blada, czuje sie senna i wiecznie zmeczona wszystkim. Mam tez sucha skore, czesto jesli zjem za duzo okaleczam sie. Mam juz z tym problem od 2 lat. Czy jestem na cos chora? Pomocy :(

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem - skierowanie nie jest wymagane. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.
Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Współpraca ze specjalistą powinna pomóc w rozwiązaniu problemu. Nie można jednak lekceważyć obecnego stanu zdrowia, ponieważ może zagrażać on życiu.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska