Brak miesiączki po poronieniu w 10 tygodniu ciąży

Poroniłam w 10tc. Przeszłam zabieg z łyżeczkowaniem. Od tego momentu mija 8 tyg jak nie mam miesiączki. Badanie USG wykazuje obraz jak w II fazie cyklu, ale nic się nie dzieje. Badanie betaHCG zrobione 7 tyg po poronieniu 4,1. Zaczęłam współżyć 3tyg temu. Szyjka macicy jest b.wysoko, ani twarda ani miękka, lekko otwarta. Martwię się brakiem miesiączki. Czy przy takim czasie będę musiała ją mieć wywoływaną sztucznie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie beta hcg z krwi. I koniecznie udać się do ginekologa.