Brak miesiączki po zastrzykach antykoncepcyjnych a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przez 2 lata bralam zastrzyk antykoncepcyjny depo-provera jednak zaobserwoowalam u siebie skutki uboczzne takie jak spadek libido i stany depresyjne, lekowe. Lekarz rodzinny(mieszkam w Niemczech) zapisal mi tabletki Maxim. Jednak od kad przyjmowalam depo-provera nie miesiaczkuje wogole. Moje pytanie jak w takim razie mam zazywwac tabletki, prosze o odpowiedz.

Aby rozpocząć branie innej antykoncepcji (doustnej) niezależnie od cyklu należy wykonać badanie ultrasonograficzne i jeśli błona śluzowa jest cienka to można rozpocząć leczenie od razu, a jeśli gruba to należy zaczekać na miesiączkę.