Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a nieregularne miesiączki

Witam, mam 18 lat i niedawno zaczęłam współzycie z chłopakiem. Chcialam zapytać czy mogę zacząć stosowac pigułki antykoncepcyjne i czy nieregularne miesiączki (co 28 a czasem nawet co 35 dni) nie są ku temu przeszkodą oraz czy stosują je możemy zrezygnować z prezerwatywy.

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych spowoduje wyregulowanie cyklu miesiączkowego- miesiączki będą występowały co 28 dni. Pierwsze opakowanie należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia, stosować się ściśle do zaleceń w ulotce . Prawidłowe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie wymaga dodatkowego stosowania prezerwatywy.