Zmiana tabletek Diane na inne po roku od rozpoczęcia stosowania

Witam, Od lutego tego roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Diane 35. Słyszałam, że można stosować je tylko przez rok, czy po roku mogę zmienić te tabletki na inne, skoro zależy mi na dalszym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Preparat Diane-35 wykazuje działanie antykoncepcyjne, ale wskazaniami do jego stosowania są choroby androgenozależne - trądzik, łysienie androgenne, hirsutyzm. Jeżeli wymienione schorzenia nie występują u Pani, stosowanie preparatu Diane-35 nie jest wskazane. W celu doboru właściwej dla Pani ochrony antykoncepcyjnej zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.